Pridajte sa k nám!

img_0002

(čítanie na 1 minútu)

Každý môže pomôcť

V roku 2010 venoval primátor Košíc finančné prostriedky na nákup troch nerezových hrncov pre našu vývarovňu. Stal sa tak príkladom pre ostatných Košičanov v  dobročinnej aktivite orientovanej voči najchudobnejším občanom nášho mesta. Tento 600 eurový jednorázový dar nám pomohol s investíciou do zariadenia kuchyne. Ďakujeme za našich klientov!

Každý dar je dobrý

Medzi našich podporovateľov patria nemenovaní ľudia z Košíc i blízkeho okolia, ktorí sa podieľajú na starostlivosti o našich klientov tak, že prispievajú pravidelnými “malými” darmi na nákup jedla, nápojov (čaj a káva) zdanlivo malou časťou – 10 eur. Niekoľko firiem a podnikateľov tiež prispieva pravidelnými darmi, čo nám umožňuje distribuovať pomoc počas 10 mesiacov s výnimkou prázdnin. Preto žiadna pomoc pre náš projekt staromestského nízkoprahového centra pomoci bezdomovcom NIE JE ZBYTOČNÁ!

Každé euro, ošatenie, obuv či prikrývka

je cenná pomoc pre tých, ktorí si nemôžu vyberať kde budú v zime spať a čím sa prikryjú. Mnohí prespávajú a tak prežívajú zimné mesiace v skutočne žalostných podmienkach – v dierach, teplovodných kanáloch, pod balkónmi a vo verejne prístupných vchodoch obytných domov.

Každý prejav súcitu a solidarity je povzbudením aj pre tých, ktorí robia túto prácu “v prvej línii” za výdajným pultom. Správa, že je nás zase viacej je pre nich jedinou odmenou.
Preukážte svoju ľudskosť pomocou týmto ľuďom. Ďakujeme vám v ich mene.

Prosíme, pridajte sa k tým, ktorí POMÁHAJÚ

 

img_0011