Jim Caviezel o viere, sláve a filme Passion

Celebrita, akú často nevidíme!

https://www.youtube.com/watch?v=NtMTM2JHj0Y

maxresdefault

Na tomto linku nájdete jedinečný rozhovor

hlavného predstaviteľa filmu Passion of Christ – Utrpenie Krista Jima Caviezela. Režisér Mel Gibson natočil kontroverzný snímok, ktorý pred niekoľkými rokmi doslova otriasol svetovou kinematografiou. Svojím nekompromisne krutým zobrazením mučenia a týrania Ježiša Krista počas posledných hodín jeho života vyvolal vlnu pobúrenia ale aj súcitné a empatické reakcie veriacich.

Sfilmovanie posledných 24-hodín života Ježiša Krista podľa evanjelií v originálnych jazykoch – aramejčine a latinčine, je unikátnym dielom, aké svetový filmový priemysel ešte nepozná. Film zarobil viac ako miliardu dolárov a to nemá v dejinách kinematografie obdobu. Je tomu tak aj preto, že biblický príbeh je najznámejším a najpopulárnejším historickým dejom, ktorý zaznamenávajú štyria pozorovatelia, každý svojou jedinečnou optikou. Matúš, Marek a Lukáš pozorujú príbeh viac zvonku, popisujúc udalosti dejúce sa okolo pozoruhodného učiteľa, ktorého vplyv vo vtedajšej Judei každodenne nebezpečne narastá. Evanjelista Ján hľadí viac do vnútra deja. Popisuje intímne chvíle Ježiša s učeníkmi a sústreďuje sa na sakramentum každého okamihu týchto vzácnych chvíľ, prebiehajúcich v dramatickom závere Kristovho života na zemi.

Jim Caviezel zosobnil túto jedinečnú, ale náročnú rolu geniálne. Na videu hovorí o svojom rozhodovaní prijať ju, snahe prežiť hĺbku zápasu Boha v človečej koži. Na konci tohto interview odovzdáva precítené posolstvo tisíckam prítomných ľudí.

Úprimné, hlboké a dojímavé svedectvo. Doporučujeme pozrieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *